Blendi Fevziu Vë Në Siklet Të Madh Ministren, Ja Çka I Thot Live Në Emision…

“Do të sjell kuksianët nga Londra që kanë sharë më shumë projektin”. Kështu ishte shprehur kryeministri Edi Rama për fluturimin e parë në Aeroportin e Kukësit.

Por ajo që binte në sy në një prej bisedave të Ramës me “çunat e Londrës” ditën e diel ishte fakti se një prej tyre dukej më shumë vlonjat nga dialekti se sa kuksian. Por ministrja Balluku mohoi çdo gjë. Ajo i bëri thirrje gazetarëve që të vërtetojnë listën dhe tha personi në fjalë ishte kuksian, sipas një testi që kishte kaluar ajo vetë. Blendi Fevziu: Ju ishin në avion zonja Balluku, por çunat e Kukësit pse flisnin me theks vlonjat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *