Çun Lajçi: Hajnat i zhvatën shkronjat e arta të UÇK’së!

Ministri i Kosovës, Hekuran Murati sot kërkoi falje për disa postime të tij në vitin 2016 ku flet për ushtarët e UÇK-së.

Pas kësaj kërkim falje ka reaguar aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi.

Ai e përgëzon Muratin për kërkimfaljen e tij.

Lajçi shprehet se, nuk ka shqiptarë që mendon zi e tërr për UÇK-në, por sipas tij, disa të lig janë që nuk e duan të vërtetën.

Tutje ai shkruan se të gjithë jemi UÇK, por jo të gjithë me hajnat dhe ata që e zvatën.

(Visited 29 times, 1 visits today)