E rrallë: Porteri ndëshkohet me karton të kuq pas vetëm 20 sekondave lojë

Një gjë shumë e rrallë dhe e pazakontë ka ndodhur në takimin mes klubeve turke, Konyaspor-Yeni Malatyaspor.Skuadra e Konyaspor ka mbertur me 10 lojtarë pas vetëm 20 sekondave lojë, përcjell GazetaBlic.

Portieri i Konyaspor, Serkan Kirintili u ndëshkua me karton të kuq pas 20 sekondave, duke habitur të gjithë botën e futbollit.
Kirintili nuk ishte shumë i koncentruar dhe kapi topin me dorë jashtë zonës së tij, gjë e cila automatikisht ndëshkohet me të kuq.

Ja rasti: