Flet Djaloshi Qe Beri Buje Me Torten E 100vjetorit Te Pavarsise: “Torte Me Te Keqe Skam Ngren Ne Jeten Time…”

Torta e famshme e Lulzim Bashës dhe urdhëri për therjen e dy mijë deshëve, vijon të mbeten simbol i babëzisë, makabritetit, primitivizmit dhe bajraktarizmit të Sali Berishës dhe rrethit të tij politik.

Marrëzia e qeverisë së tij e njollosi si mos më keq jubileun e 100-vjetorit të Pavarësisë, festën më të madhe të shqiptarëve. Nëse Sali Berisha u tërhoq me takt nga masakrimi i dy mijë deshëve pasi u bë gazi i Evropës.

(Visited 1 times, 1 visits today)