Kadaresë i shpërthen patenti në takim me ministren shqiptare, ‘vërshojnë’ komentet

Elisa Spiropali, ministre për Mardhëniet me Parlamentin në Qeverinë shqiptare, sot është takuar me kolosin e letërsisë shqipe, Ismail Kadare.

Rreth këtij takimi, njoftoi vetë ministrja, duke shpërndarë një fotografi bashkë me shkrimtarin e shquar.

Gjithçka dukej në rregull me takimin dhe fotografinë, deri në momentin që u vërejt se, Kadare ka harruar patentin e pantollonave, të zbërthyer.

Ky detaj bëri që shumë reagime, komente e ironizime ta shoqërojnë foton e shkrimtarit.

Fatkeqësisht, nuk munguan as komentet fyese dhe seksiste në drejtim të ministres.

(Visited 104 times, 1 visits today)