Kështu festuan këta dy fëmijë turq kur Vedat Muriqi realizoi gol

Sonte ylli kosovar ka shkëlqyer me paraqitjen, ai ka shënuar 2 gola në përballjen Fenerbahce – Kasimpasa, ndeshje kjo e fituar me rezultat 3-2, nga lideri aktual i ligës turke.
Vedat Muriqi është i preferuari i tifozëve të klubit nga Stambolli, shkruan Albanienshow.

Një video e e publikuar në rrjetet sociale shihet se si dy fëmijë tifoz të Fenerbahce i gëzohen golave të sulmuesit kosovar.
Kujtojmë që Muriqi deri me tani ka realizuar 7 gola në kampionatin e Turqisë dhe renditet si golashënuesi i tretë në Superligë./Albanienshow