Nëna e Distrie Krasniqit, Më thirri çika në telefon para se ta marrë medaljen e artë (Video)

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka bërë mrekullinë.

Ajo është fituese e medaljes së artë olimpike në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Reagimet të shumta nga politika e shoqëria civile kanë ardhe pas fitores madhështore të Krasniqit në Tokyo.

Edhe liderët shqiptar e kanë uruar Krasniqin dhe trajnerin e saj Driton Kukën për këtë fitore. Nëna e saj tregon një detaj interesant për vajzën ku thotë qe para se ta marrë medaljen më telefonoi Distria dhe më tha..

(Visited 46 times, 1 visits today)