“Ngatërresa mes këngëtarëve”, ky është motivi i vr.as .jes së rëndë në Ferizaj, ku gjeti vde.kjen 30-vjeçari Gazmend Hyseni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në orët e vona, në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, që si pasojë e gjuaj .tjeve me ar.më zjar ri i vde.k.ur ka mbetur Gazemend Hyjseni, 30-vjeçar.

Deri tek vr.s.ja e rëndë është mësuar se cili ka qenë motivi.

Sipas burimeve nga Prokuroria kanë bërë të ditur se motivi i vrjes së rë.dë në Ferizaj nga hetimet fillestare është ngatërresa mes këngëtarëve, pjesë e të cilave është edhe vëllai i dorasit, reperi Buta (Betim Januzi).

Si rezultat i këtyre problemeve të vazhdueshme dyshohet se para një muaji dorasit iu është djegur vetura e tipi “Audi”, vlera e të cilës ishte 70 mijë euro.

Për këtë dhe motive të tjera që lidhen kryesisht me ngatërresat e vëllait të tij me këngëtarët tjerë dyshohet se Qendrim Januzi mbrëmë ndërmori veprime, ku si pasojë përfundoi i pla.g osu.r nga Policia, shkruan Sinjali.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë Policia njoftoi se nga hetimet e para, dyshohet se Qendrim Januzi ka shtënë me a.rmë zja.rri në drejtim të Gazmend Hysenit, i cili si pasojë e plagëve nga ar.ma e zja rr.it ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kjo e konfirmuar nga mjekët e spitalit të Ferizajt.

Afër vendit të ngjarjes, një njësi e policisë me automjet zyrtar civil dhe pjesëtarë të policisë me rroba civile, në detyrë zyrtare, kanë vërejtur të dyshuarin me armë zjar. ri në dorë dhe kanë filluar fillimisht me urdhëra verbal “ndal policia” që të ndalet, por i dyshuari nuk ka përfillur urdhërat e policisë.

“I dyshuari me pistoletë në dorë, dyshohet që në një moment i kthehet zyrtarëve policorë dhe njëri zyrtar policor, për ta shmangur rre.z.ik un e drejtpërdrejt ndaj tij, kolegut të tij dhe të tjerëve përreth, e përdor arm. ën e zja.rr ,it zyrtare, me një shkrepje në drejtim të të dyshuarit”.

“I dyshuari, menjëherë dërgohet për ndihmë mjekësore në Qendrën Emergjente në Ferizaj, e më pas për tretman të mëtutjeshëm mjekësor dërgohet në në QKUK – Prishtinë dhe sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e tij është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia i ka marrë masat për sigurinë e tij”, thuhet në njoftimin e Policisë.

(Visited 353 times, 1 visits today)