“Nuk është Zvicra, as Austria”, Foto nga kompleksi Turistik në Trojet tona, Ja ku ndodhet

Kjo pamje ponoramike vjen nga Vermoshi, një nga perlat e natyrës në Malësinë e Madhe.
Fotot u ndanë nga kryeministri Edi Rama këtë mëngjes në faqen e tij në facebook, i cili tregon se investimi është i banorëve të zonës, dy sipërmarrës të talentuar e dy emigrantë të kthyer nga jashtë.

Rama nuk ka shmangur dhe ironinë me kritikët për investimin turistik, duke nënvizuar se kjo është një pasqyrë kuptimplotë për dembelët, qaramanët e kukuvajkat e Shqipërisë së klubeve politike, mediatike e internetike.
Postimi i Ramës në facebook

MIRËMËNGJES 😊dhe me këto pamje që s'janë as në Zvicër as në Austri, po në Vermoshin ku nisma jonë zhvillimore e…

Posted by Edi Rama on Friday, October 16, 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *