“Oj Kosovë, oj nëna ime”, aktori turk publikon video duke vallëzuar me flamurin shqiptar

Ai është padyshim një nga aktorët më të pëlqyer në Turqi, e njëherit edhe më i kërkuari.
Burak Yoruk ka luajtur në disa seriale të njohura televizive, të cilat janë transmetuar edhe në Shqipëri e Kosovë.

Së fundmi aktori ka marrë vëmendjen e shqiptarëve, duke qenë se ka publikuar një video në llogarinë e tij në Instagram, derisa shfaqet duke vallëzuar me flamurin shqiptar në një aheng, ndërsa dëgjojet kënga “Oj Kosovë, oj nëna ime”.
Kujtojmë që projekti më i fundit i tij është seriali “Ask Mantik Intikam”, që ka nisur transmetimin prej disa javësh në Turqi. Ai luan krah aktorëve të njohur turq si Burcu Özberk, Melisa Döngel dhe Ilhan Sen.

(Visited 165 times, 1 visits today)