Qumësht me sodë buke : Dhe pro’blemet që keni pas deri më sot! Për shërimin e ..

Ky il. aç me të cilin do t’ju njohim, do t’ju ndihmojë të mbani këmbët tuaja të sigurta dhe të shëndetshme. Ai do të parandalojë tharjen, pla.saritjen apo lodhjen e këmbëve. Përbërësit: 3-4 gota qumësht, 3 lugë sodë buke.

Përgatitja:Hidhni qumështin në një tenxhere të vogël dhe vendoseni në zj. arr të ngrohet. Më pas, transferojeni atë në një enë të thellë dhe shtoni në të edhe sodën e bukës. Përziejini mirë që soda e bukës të tretet plotësisht dhe mbajini këmbët në të përreth 10 minuta.

(Visited 138 times, 1 visits today)