Tensionet në Veri, Presidentja e Kryeministri në takim urgjent me ambasadorin Hovenier

Për shkak të tensioneve në Veriun e Kosovës, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë takuar me ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier.

Lajmi është konfirmuar nga këshilltari për media i presidents, Bekim Kupina.

Në takim është duke marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dy zëvëndëskryeministra.

(Visited 36 times, 1 visits today)