VIDEO/ Tigri tenton të futet në makinën e turistëve, ja momentet e tmerrshme

Ky është momenti i pabesueshëm kur një çita hidhet mbi çatinë e një xhipi në safari, ndërsa brenda tij ndodhej një familje.

Megjithëse këto mace të mëdha të Afrikës nuk njihen për sulme ndaj njerëzve, fëmijët u trembën jo pak.

LEXO EDHE:
Fundoset anija, të paktën 22 studentë humbin jetën
Grupi, i cili ishte në pushime në Parkun Kombëtar të Serengetit, Tanzani, nuk mund t’u besonte syve, pasi vështroi çitën duke ecur përpara makinës, para se ajo të bënte një kërcim sipër saj, duke u hedhur tek dritarja e sipërme.

Një video e tmerrshme tregohet grupi i tronditur dhe pa fjalë, ndërsa çita ulet qetësisht në makinë, me sa duket i lodhur nga vapa.

Leave a Comment