Mediat e Beogradit veshin Shaqirin e Behramin si serbë, tregojnë si do t’i thërrasin tifozët

ifozët e Serbisë janë të vetëdijshëm që po i pret një ndeshje futbolli e rrezikut të lartë dhe gjatë bisedimeve nëpër kafene dhe në rrugëve të qytetit Kalinjingrad kanë bërë marrëveshje që në tribuna mos të sjellën egër dhe transparent që mos të dënohet përsëri Federata e Serbisë.

Megjithatë, mediat në Serbi raportojnë se prapa portës në stadiumin në Kalinjingrad ata do të bëjnë thirrje anti futbollistëve shqiptarë që luajnë për Zvicrën, transmeton Koha.net.

“Valoni serb”, “Xherdani serb”, janë thirrjet që pritet ata t’i bëjnë.

Në Kalingrad është duke jehuar informacioni të cilin “Alo” e ka lëshuar mbrëmë se dy reprezentuesit e Zvicrës, të lindur në Kosovë, kanë kërkuar shtetësi serbe.

Madje gazeta serbe “Alo” ka publikuar një foto të Valon Berishës e Xherdan Shaqirit me veshje kombëtare serbe./ KOHA

Leave a Comment