Beteja për jetë midis grabitësve dhe gruas me 75 mijë dollarë

Një grua që luftoi kundër një bande për të mbrojtur një thes që përmbante 75,000 $ u përplas keqas nga grabitës pasi ata ikën nga vendi i ngjarjes.
Policia tha se gruaja, e cila nuk është identifikuar, është ndjekur nga grupi ndërsa ka lënë të premten një bankë aty pranë në Hjuston të Teksasit.

Videoja e lëshuar nga zyra e policisë së qarkut të Harris tregon momentin e përplasjes në një stacion benzine në Valero.
“Këta kriminelë atje, po vëzhgojnë dhe po kërkojnë objektiva të lehta”, shpjegoi Mark Herman, komisari i Qarkut Harris.

Burri i gruas mund të shihet duke nxitur nga dyqani ndërsa ajo vazhdon të flasë me të dyshuarin dhe së shpejti të tre mbërthehen në një betejë mbi çantën e saj.

Gruaja tani është në gjendje kritike në spital pasi u godit nga makina e grabitësve dhe u tërhoq fuqishëm në asfalt.
Një nga të dyshuarit është arrestuar dhe thuhet të jetë David Mitchell, 31 vjeçar. I dyshuari i dytë është identifikuar dhe është Travonn Johnson, 27 vjeçar.

Leave a Comment