Dalin pamjet shokuese, ja si u shemb ura Morandi në Itali

Disa kamera sigurie kanë fiksuar momentin e rrëzimit të Urës Morandi në Xhenova.
Në video është pjesa e daljes nga ishulli ekologjik i rrugës, ku dhe është kapanoni i fabrikës së riciklimit e cila u prek pjesërisht nga rrëzimi i urës.

Pamjet u shpërndanë sot nga Guardia di Finanza.
Nga tragjedia humbën jetën 41 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë.

Leave a Comment