Kjo pije më ndihmoi të pastroja arteriet e bllokuara dhe ti shpetoja atakut te zemres!

Arteriet bllokohen nga indet yndyrore dhe ky lloj i bllokimit parandalon rrjedhën e duhur të gjakut dhe nëse nuk trajtohet në kohë mund të shkaktojë gjakderdhje në tru dhe përfundimisht një atak në zemër. Arsyet për këtë janë kryesisht të vendosura në dietën e një personi dhe mënyrën e jetesës. Një diet e rregullt ushqimoe edhe rutina e përditshme mund të ndikojë shumë për të parandaluar ndërtimin e yndyrës në arteriet. Është më mirë të gjeni zgjidhje natyrale për të trajtuar këtë problem. Provoni këtë pije që është bërë nga përbërësit natyralë dhe të thjeshtë që mund të pastrojnë arteriet tuaja. Përveç kësaj recetë ju duhet të shmangni sheqerin dhe yndyrën ose të zvogëloni marrjen e tij në minimum.

Përbërësit:
• 1 litër ujë
• 1 filxhan rrush të thatë
• 2 lugë gelle xhenxhefil të grirë
• 2 lugë gelle mjaltë
• 4 lugë gelle çaj jeshil

Metoda: Zieni 1 litër ujë në temperaturë mesatare dhe pas 5 minutash shtoni çajin jeshil në të. Hiqeni atë nga nxehtësia, shtoni rrush të thatë dhe pas 10 minutash shtoni xhenxhefilin dhe mjaltë. Lejo që kjo përzierje të rri e mbuluar për pak. Konsumoni këtë pije 2 herë në ditë dhe bëni të freskët çdo ditë që ju nevojitet. Ju duhet ta merrni atë para ngrënies dhe me konsum të rregullt ju do të vini re ndryshime vërtetë shpejt. Kjo pije mund të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm të trupit dhe ndërsa konsumon atë, duhet të ulni marrjen e kripës dhe sheqerit.

Share

Leave a Comment