Polici ndaloi gruan, po kur e sheh patentën e saj në vend të gjobës, ja çfarë i thotë

Shumica e njerëzve do të prisnin të merrnin një gjobe kur ndalohen nga policia për shpejtesine. Por për një grua në Ilinois, jo vetëm që ajo nuk mori një gjobe, por mori një kartë ngushellimi nga zëvendësi i Sherifit një javë më vonë.
Në dhjetor të vitit 2015, Gina Headen e Bellevilles ishte ndaluar per ecjen me 65 kmh në një zonë ku lejohej te ecje me 55 kmh. Kur dorëzoi licencën e saj dhe Zëvendësi Dan Hill i Departamentit te Qarkut Shën Clair po e regjistronte, ajo po mendonte për të atin e saj të ndjerë, i cili kishte vdekur një muaj më parë dhe pyeste veten se çfarë do të thoshte ai per kte situate.
“Babai im do ishte zhgënjyer shume me mua,” tha Headen . ”
Ai kurrë nuk ecte me shpejtesi dhe do të mendonte se ky qe nje budallallik nga ana ime te harxhoja para per gjoba”.

Por kur Zëvendës Hill u kthye, Headen u befasua nga ajo që i tha:
“Sot është dita juaj me fat, ne kemi lindur në të njëjtën ditë dhe ne te njejtin vit. Ngadaleso shpejtesine dhe pac një ditë të mbare. ”

“Unë isha e tronditur dhe mendoja me veten se babai im ndoshta do ishte ulur pranë tij në makinën e tij të patrullimit duke i thënë atij të më hiqte licensen, sepse e kisha tejkaluar shumë me shpejtesine,” tha Headen.
Headen e falenderoi atë, dhe kur ai ishte duke u larguar , ne faqen e facebookut te saj ajo kujtoi te atin , u emocionua dhe filloi te qante

Headen mendoi se Hill kishte arritur tashmë në makinën e tij, por u habit kur ai trokiti në dritaren e saj për të pyetur nëse ajo ishte mirë.
“I thashë se pse po qaja dhe ai më tha të merrja frymë thellë; folëm për babanë tim për disa minuta,” tha Headen. “Ai me tha se babai juaj duhet të kete qene një njeri i mrekullueshëm dhe pastaj i thashë se sa shume me mungonte”.

Pas bisedës së tyre të shkurtër, Headen shkruajti se Hill “më ndihmoi në trafik”.
Shumica e njerëzve me shume mundesi nuk do të mendoheshin dy here për incidentin, por Hilli, ai nuk harroiHeadenin dhe i dërgoi një kartë ngushëllimi një javë më vonë.

Ai shkroi: “Ngushëllimet e mia për humbjen e babait tënd. Unë jam i sigurt se ai ishte një njeri i madh që e donte familjen e tij. Lutem që lotët tuaj të trishtimit të bëhen lot gëzimi duke kujtuar trashëgiminë e tij “.
Headen nuk mund ta besonte se Hill e kishte kujtuar.

“Isha e tronditur që ai ishte duke menduar për mua një javë më vonë,” tha Headen. “Ai duhet të jetë një engjëll.”
Headen dhe Hill më vonë u takuan përsëri në prani të rrjetit lokal të lajmeve KMOV. Headen mësoi nga familja e Hillit aii kishte kaluar një kohë të vështirë per humbjen e gjyshit të tij, kështu që Headen i dha Hill një stoli për të kujtuar gjyshin e tij me të.

Hill tha se ai dhe kolegët e tij bëjnë gjëra të tilla pothuajse çdo ditë.”Ne nuk jemi këtu vetëm për të dërguar njerëz në burg, për të shkruar e vene gjoba,” shpjegoi ai. “Ne ndihmojmë kur të mundemi.”

Leave a Comment