Zbulohet videoja e re/ Si shpërtheu zjarri në Mati të Greqisë që la pas 96 viktima

Del video e re me momentin e pare se si ra zjarri ne Mati te Greqise, qe me pas u shnderrrua ne nje tragjedi te vertete duke lene pas 96 viktima.
“Kathimerini” ka publikuar videon ekskluzive marre nga kamerat e sigurise ne nje shtepi afer zones ku ra zjarri, video qe hedh drite mbi ate qe ishte mbetur mister lidhur me shkakun e zjarrit te rene.

Si duket edhe ne video, qe tashme po hetohet nga ekspertet, flaket jane fiksuar ne orën 4.41, te 23 korrikut dhe dyshohet se dikush nga banoret ka djegur bar ose dicka tjeter, por me pas situata ka dale nga kontrolli.

Me pas zjarri duket se merr permasa te medha, i ndihmuar shume edhe nga era.

Leave a Comment