Revista amerikane zgjedh pasardhësin e Ramës, ja kush do të jetë kryeministri i ardhshëm (FOTO)

Kryeministri i Shqiperise, Edi Rama ne nje shkrim per Forbes, te gazetares Shellie Karabell, zbulon pasionet e tij, ne politike dhe jashte saj, duke treguar ate qe do te beje ne pjesen e trete te jetes.

Ne faqen e trete te nje reportazhi te gjate, ku mes te tjerash, citohet dhe flet edhe vete Rama, gazetarja e Forbes, shkruan per ate qe mendohet se do te pasoje kryeministrin ne detyre, kryebashkiaku aktual Erion Veliaj.

Pjesa e shkrimit te Forbes

Ndërsa po projekton rrugën për Shqipërinë, Rama po projekton gjithashtu edhe ate qe ai e cileson pjesa e trete e jetës së tij.

“Rruga e parë ishte arti”, thotë ai duke iu referuar të kaluarës së tij si profesor dhe artist që ka hapur ekspozita në të gjithë botën, përfshirë edhe Nju Jorkun si dhe ka vizatuar pikturat që ndodhen aktualisht në zyrën e tij.

Leave a Comment