Lëngu më i fuqishëm kundër të gjitha INFEKSIONEVE që mund të keni në trup, Ja si ta bëni vetë në shtëpi

Ndërsa stinët ndryshojnë, sëmundjet e liga mund të fillojnë të përhapen. Kujdesja për shëndetin gjatë këtyre ditëve është me rëndësi të madhe. Marrja e këtij toniku mrekullisht të shëndetshëm mund të shpëtojë jetën tuaj.

A keni dëgjuar ndonjëherë për Master Tonic, i njohur ndryshe si Fire Cider? Nëse jo, tani është koha më e mirë për të mësuar!

Ky tonik është i fuqishëm për shkak të përbërësve të tij. Ai është bërë për të stimuluar qarkullimin e gjakut, duke ndihmuar në detoximin e qarkullimit të gjakut.

Kjo është një ilaç natyral për shumë probleme shëndetësore duke përfshirë të ftohtë të përbashkët. Është natyralisht antiviral, antibakterial, anti-fungues dhe anti-parazit. Kjo tonik thuhet se ka aftësinë për të kuruar kushtet kronike, sëmundjet dhe infeksionet rezistente ndaj antibiotikëve. Shumë njerëz betohen me të!

Përbërësit:

Uthulla organike e papërpunuar e mollës ka shumë veti të mahnitshme dhe është një antiseptik natyror dhe anti-fungal. Është gjithashtu e mirë për tretje, detoksifikim, dhe shumë, shumë më tepër.

Qepët përmbajnë diuretik, antibiotik, dhe veti anti-inflamatore. Studimet tregojnë se qepët janë një ekspektorant efektiv që i bën ata të dobishëm për infeksione si ftohja e zakonshme, gripi dhe kollitjet e vazhdueshme. Qepët gjithashtu përmbajnë quercetin, të cilat mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës duke ndaluar kolesterolin nga bashkëngjitja në muret arteriale dhe trombocitet e gjakut nga fërkimi së bashku dhe formimi i mpiksjeve.

Rrika është një antibakterial i natyrshëm dhe anti-parazit. Ajo gjithashtu mund të stimulojë sistemin imunitar. Rrika ka veti ngrohëse dhe vepron gjithashtu si një shkrirës sekrecionesh. Gjithashtu mund të ndihmojë në hapjen e pasazheve të sinusit dhe në rritjen e qarkullimit.

Xhenxhefili mund të rrisë sistemin tuaj imunitar dhe të ndihmojë me dridhjet, ftohjet dhe ethet. Është gjithashtu e mirë për stomakun e shqetësuar.

Hudhra ka aftësinë për të shkatërruar bakteret. Kjo është e rëndësishme në një epokë ku antibiotikët vrasin të gjitha bakteret në trup, si të mirë ashtu edhe të keq. Hudhra ka aftësinë për të vrarë vetëm bakteret e këqija, duke lejuar bakteret e shëndetshme për të jetuar dhe për t’u kujdesur për sistemin imun. Hudhra është gjithashtu një antiviral i fuqishëm që mund të synojë ftohjet, gripin dhe infeksionet e frymëmarrjes së sipërme. Ajo është gjithashtu një anti-fungale.

Specat djegës mund të ndihmojë në rritjen e sistemit tuaj imunitar dhe mund të veprojë si një zhbllokues natyrore te rrugëve të frymëmarrjes dhe kanë vetië e ngrohjes. Kjo i bën ata lehtësuesit të dhimbjes.

Çfarë do t’ju nevojitet

dërrasë pë prerje
rende djathi
dorashka
thikë kuzhinieri
kavanoza të mëdhenj qelqi me kapak
tas i madh
kullestër
hinkë
pjatë
Shishe ose kavanoza me kapak

përbërësit

1 copë rrënjë të freskët rrike të grirë
1 copë qepë e bardhë organike e copëtuar
1 pjesë hudhër të freskët të copëtuar
1 pjesë rrënjë e freskët e xhenxhefili e grirë
1 copë spec djegës i grirë
Uthull organike e mollës (rekomandohet 3.5 l)

Udhëzime

Përgatitni të gjithë përbërësit tuaj

Mbushni një kavanoz qelqi rreth 3/4 plotë me përbërës të copëtuar dhe të grirë.

Mbushni kavanozët tuaj në majë me uthull të mollës dhe sigurohuni që të mbuloni plotësisht përbërësit me uthull.

Mbylleni kavanozin dhe tundeni fuqishëm për t`i përzier të gjitha.

Kavanozët tuaj duhet të ruhen në një vend të errët për të paktën 2 javë. Sigurohuni që t’i tundni ato një herë në ditë. Mund t`i ruani kështu për 2 muaj

Pastaj, kullojini një tas

Vendoseni përzierjen në kullestër dhe përdorni një lugë për të shtypur lagështirën e përzierjes në tas.

Më pas hidheni lëngun përmes një hinke në njëshishe. Kënaquni!

Ky tonik është jashtëzakonisht i fuqishëm.

Për përdorimin te përditshëm ndaj imunitetit: Pini rreth 50 gram(1 filxhan kafeje), dy ose më shumë herë në ditë. Sigurohuni që të mos e holloni me ujë edhe pse shija është jashtëzakonisht e fortë.

Për të luftuar infeksionin: Pini si ky tonik 5-6 herë në ditë

Burimi: /realfarmacy.com/
©gatuajshendetshem/përktheu m.c./