Zieni limonin në mbrëmje dhe pini lëngun sapo të zgjoheni. Ju do të shokoheni nga efektet!

Perberesit :

6 limona
0.5 L uje
Mjaltë

Përgatitja:
Së pari, ndajini ne feta 6 limonat në gjysmë dhe hidhini ato ne tenxheren me 0.5 L uje.
Zieni i ujin për 3 minuta.
Me pas hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lereni për 10-15 minuta.

Hiqnini limonat dhe tulin e tyre nga uji.
Hidheni ujin e ngrohte me limon në një filxhan çaji;
Pjesen e mbetur hidheni në një shishe qelqi për përdorim të mëvonshëm.

SHËNIM: Për nje shije me te mire , përfshini dhe mjaltin në filxhanin e çajit!
Ky leng :
Ju mbron nga ftohja
Ju jep energji.

Ndihmon tretjen tuaj dhe kontrollon metabolizmin tuaj.
Ju pastron nga ndotës të shumtë
Balancon nivelet e pH të organizmit tuaj
Pastron lëkurën tuaj dhe i jep shkelqim
Ju ndihmon në procedurën e humbjes së peshës
Përmirëson gjendjen shpirtërore, shmang ankthin

Ky leng do t’ju ndihmojë të filloni ditën te hidratuar, të shëndetshëm, të kënaqur, të mbushur me energji pozitive.

Nuk eshte e nevojshme ta ngrohni kete pije çdo mëngjes herët. Ju mund ta pini atë të ftohtë si çaj te ftohte!