“Çartet Daut Haradinaj” Une dal i pari në Mitrovicë dhe nuk e lejoj Vuçiqin me shkel aty

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratës që bëri presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ku deklaroi se së shpejti do të ndërhyjë në veri dhe …“Ajo që është arritur nuk ka me u prekë ma! Në gjithë historinë e shqiptarëve, Llapi ka dhënë kontribut të çmuar për liri.Në nderim të angazhimit të tyre deri në flijim për të drejtën e kombit sot kam bërë homazhe te shtatoret e heronjve Zahir Pajaziti, Ilir Konushevci, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxh “Na priftë e mbara!”

Leave a Comment