10 kombinime ushqimore që mund të shpejtojnë humbjen e peshës

A e dini se kombinimi i ushqimeve së bashku mund të ju ndihmojë të humbni më shumë peshë sesa të hani më pak? Askush nuk i pëlqen kufizimet kur bëhet fjalë për humbjen e peshës. Të gjithë na pëlqen një shumëllojshmëri e kënaqësive fajtore që do t’i japin vaktit tonë një shije të shijshme.

Gjalpë tërshërë + Gjalpë Kikiriku
Karotat + Tahini
Spinaq + Mollë+ Xhenxhefil
Fiqtë + Arrat e Brazilit
Ananas+ Lëng limoni

Vezë + Avokado
Ullinj + Domate
Shalqi + Uthull Balsamik
Banane + Spinaq
Mjalti + limon = humbje peshe

A keni provuar ndonjë nga këto kombinime ushqimore? Ndani kombinimet tuaja të preferuara të ushqimit dhe përvojën tuaj me humbjen e peshës në seksionin e komenteve!