Kripë dhe vaj ulliri dhe nuk do të ndieni dhimbje për 5 vjet!

Osteokondroza e qafës mund të jetë një gjendje vërtet e dhimbshme dhe frustruese. Nuk është e pashërueshme apo vd ekjeprurëse, megjithatë është shqetësuese. Por, e mira është se mund ta trajtoni atë me përbërës natyralë.
Ne do t’iu japim mënyrën e përgatitjes së një ilaçi të thjeshtë, që mund ta bëni vetë në në shtëpi dhe që do t’iu shpëtojë nga dhimbja e kokës për 5 vjet!

Ajo që iu nevojitet janë:10 lugë gjelle kripë me cilësi të lartë dhe 20 lugë gjelle ullinj të parafinuar ose vaj luledielli.

Përgatitja

Nuk keni nevojë për ndonjë përpjekje të veçantë për të bërë këtë ilaç shtëpiak. Gjithçka që duhet të bëni është të përzieni së bashku ingredientët në një enë qelqi. Mbyllini mirë dhe brenda dy ditëve do të keni një ilaç me ngjyrë të lehtë.

Aplikimi

Aplikojeni ilaçin në zonën e prekur, preferohet në mëngjes. Fërkojeni në lëkurë. Nëse nuk mund të duroni presionin filloni me 2-3 minuta dhe pastaj shtoni kohën e fërkimit në mënyrë graduale. Specialistët thonë se 20 minuta janë të mjaftueshme për fazën e masazhimit. Fshijeni ilaçin në lëkurë me një peshqir të lagur.

Lëkura mund të acarohet pak. Aplikoni pudër bebesh për të lehtësuar këtë ndjesi të pakëndshme.

Brenda 10 ditëve, ilaçi do të stimulojë qarkullimin dhe rigjenerimin e muskujve në kërce dhe në indet e kockave. Ju do të vini re ndryshime të mëdha brenda 8-10 ditësh.

Pas aplikimit të këtij trajtimi dhimbja juaj e kokës do të kalojë. Gjaku juaj do të qarkullojë në mënyrën e duhur dhe do të shikim shumë mirë. Trupi do të lirohet nga toksinat dhe metabolizmi juaj do të arrijë pikun më të lartë. Pas masazhit mund t’iu merren pak mendtë, por përpjekja ia vlen: Do të merrni rezultate të mahnitshëm dhe pa asnjë efekt anësor.