Krasniqi: Albin Kurti çu dalim n’zgjedhje nesër, masnesër vonë është

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi I ka kërkuar kryeminsitrit Albin Kurti që të dalin në zgjedhje. Krasniqi në Pressing të T7, ka deklaruar se nëse Kurti nuk del në zgjedhje atëherë duhet të tregojë ”pse po frikësohet nga zgjedhjet“. ”Albin Kurti nëse mendon që populli është me ty hajde shkojmë zgjedhje, … Read more

‘Ganja’ në foto me Ramën e shfrenon ‘fantazinë ndaj Kurtit, e quan ‘rrenc’…’mashtrues’

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka dhënë një koment, pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, në një takim që është jashtë mbledhjes se Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. Sipas saj, Kurti më lehtë ia falë Vuçiqit “krimet dhe gjenocidin që … Read more

“Rama kontribut të çmuar për Kosovën”, Sheholli: Në Prishtinë do ta presim në mënyrë madhështore

Analisti Fatmir Sheholli ka qenë e ftuar në një lidhje skype me edicionin “Newsline” në ABC News, ku fillimisht ka folur në lidhje me vizitën që kryeministri Rama pritet të zhvillojë ditën e nesërme në Prishtinë. Sheholli tha se vendosja e kushteve nga Kurti është një gabim trashanik i një demoni të demokracisë që po … Read more

Kica- Xhelili për LVV-në: Kush ka mbetur i mirë për ju në këtë vend? Merreni një ishull e vetizolohuni atje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica Xhelili, ka reaguar pas takimit të kryetarit të LDK-së me gazetarë dhe opinionistë, ku i është drejtuar Lëvizjes Vetëvendosje, duke i thënë që të shkojnë të izolohen në një ishull pasi për ta s’ka mbetur askush i mirë. “Çfarë injorance e paskajshme!” … Read more