Shihni se si ky i ri nga Podujeva imiton Albin Kurtin (VIDEO)

I ftuar në emisionin “Sui Generis” ishte i ftuar një djalë i ri nga Podujeva me një talent mjaft të veçantë, shkruan OnAir. I riu njihet për imitimet e tij të figurave publike. Për herë të parë, pikërisht në këtë emision, ai imitoi edhe Albin Kurtin, një nga figurat politike më të rrespektuara për publikun. … Read more

Shqiptari në Zvicër shpik pajisjen CoronaSense

Ardian Shajkofci ka shpikur një pajisje autonome, e quajtur CoronaSense, e cila mundëson matjen e temperaturës së punonjësve ose vizitorëve. Pajisja është e menduar për biznese, shkolla ose organizime për të parandaluar shpërndarjen e Covid-19. Shkencëtari i ri, në një intervistë për albinfo.ch flet lidhur me shpikjen e tij, rrugën e deritashme jetësore e profesionale … Read more

Çfarë thonë ekspertët gjermanë për përdorimin e maskave?

Maska mund të zvogëlojë shkallën e rritjes së infeksioneve të coronavirusit me 40%, sipas studiuesve që studiuan përvojën e vendeve në Gjermani që promovuan përdorimin e tyre. Siç shkruan Bloomberg, përcjell Telegrafi, pasi qyteti Jena u bë një përdorues i hershëm i maskave në transportin publik dhe dyqanet më 6 prill, infeksionet e reja në … Read more

Thaçi: Prapa organizatës kriminale “Syri i Popullit”, qëndron Albin Kurti dhe Glauk Konjufca

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se prapa organizatës kriminale “Syri i Popullit”, qëndron Albin Kurti, Sabri Ramabaja dhe Glauk Konjufca. Ai këto komente i ka bërë në seancën gjyqësore ndaj rastit “Syri i Popullit”, ku është ftuar si dëshmitarë. ” Më herët kam pasur indikacione prej autoriteteve që prej nxitësve të miqve të … Read more