Zekiri tregon sekretin e takimit Zaev-Kurti

Zekiri ka thënë se duhet të hetohet më detalisht rasti i Lagjes së Trimave. Sipas tij, në këtë rast, kanë gisht shërbimet sekrete. Ai madje thotë se më 9 dhe 10 maj në Kumanovë, personat që u vranë dhe që u kapën kanë qenë vetëm aktorë, por sipas tij, duhet që para drejtësisë të dalin … Read more

Fshati pa rrugë dhe vetura: Aty ecet mbi çati

Një fshat pa rrugë dhe pa vetura, ku ecet në këmbë mbi çatitë e shtëpive. Bëhet fjalë për Masuleh, një fshat i cili ndodhet në Iran dhe ku arkitektura është vërtetë e çuditshme, aq sa fqinjët takohen me njeri tjetrin mbi çatitë e shtëpive, transmeton Gazeta Metro. Një ndërthurje mes antikes dhe modernes, Masuleh është … Read more

Xhoni, Vlashi dhe Muli, treshja që i jep jetë Parkut të Karavastasë (Video)

Pamje të rralla vijnë nga Parku i Karavastasë. Bëhet fjalë për një marrëdhënie të veçantë mes Pelikanit të njohur, Xhonit, gomarit te “biresuar” se fundmi dhe i pagëzuar “Muli”, si dhe pelikanit tjetër, Vlashit. Në videot e publikuar nga Ardian Koçi, Drejtori i Parkut të Karavastasë, duken pelikani Xhoni dhe pelikani Vlashi, që i qëndrojnë … Read more

Kjo është bota e gruas së Daut Haradinajt

Gruaja e Dautit tregoi botën e saj. Bashkëshortja e deputetit të AAK-së, Daut Haradinajt, Lola është një nga gratë më të komentuara të politikanëve. Krahas angazhimeve tjera, Lola është mjaft aktive në rrjete sociale, në të cilat publikon imazhe të shumta nga përditshmëria e saj. E kur jemi te këto të fundit, bukuroshja e deputetit … Read more

Skandal: Kosova pjesë e Serbisë në hartën e minishengenit në mes Ramës dhe Vuçiq

Kjo është harta e minishengenit në mes Ramës dhe Vuçiq, Kosova pjesë e Serbisë. Takimi i radhës në mes Rames dhe Vuçiqit, për ta vulosur këtë pakt, raportojnë mediat serbe, do të mbahet me 21 dhjetor në Durrës Bashkëpunimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, për krijimin e “Mini … Read more

Vuçiq thotë se votat e serbëve u përdorën kundër Albin Kurtit

Vuçiq i del në krah Albin Kurtit. Cirku rreth helmimit të anëtarëve të Komisionit Zgjedhor të Kosovës kur numëroheshin vota nga Serbia qendrore shërbeu kundër udhëheqësit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Kështu ka deklaruar sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. “Unë kam folur për këtë më parë. U bë gjithçka për të futur në kurth Kurtin e … Read more

Vuçiq thotë se me Thaçin takoheshim çdo javë

Vuçiq thotë se me Thaçin takoheshim çdo javë, flisnim kështu. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, se Prishtina është e gatshme për një marrëveshje me Beogradin. Vuçiq ka ironizuar me këtë deklaratë të presidentit kosovar, por ka treguar edhe marrëdhëniet … Read more