Konsumoni 1 lugë nga ky përbërës për vetëm 14 ditë dhe do të kuroni keto semundje

Qumështi me hudhër mund të përgatitet i freskët ose i gatuar. I freskët vepron më fort dhe më shpejt dhe gatimi zvogëlon erën, por efekti dobësohet pak, por përsëri është shërues. Përzieni qumështin dhe ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrën e qëruar dhe të copëtuar, pastaj vendoseni në zj arr, në një temperaturë të moderuar. … Read more

Perdoreni te pakten 3 here ne jave: Si te mos harxhoi para duke perdorur vajin e ullirit ne kete menyre

Vaji i ullirit është një produkt ushqyes dhe i plotë për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës E, mineraleve dhe acideve yndyrore esencialë. Në këtë artikull do të gjeni disa përdorime të vajit të ullirit për bukurinë. Balsam për flokët Vetëm një sasi e vogël e vajit të ullirit mjafton për të zëvendësuar balsamet … Read more

Hudhra në qumësht – shëron astmën, sëmundjet e zemrës, pagjumësinë, kollin dhe shumë së’mundje tjera

Një numër i madh frutash dhe perimesh njihen si produkte të cilat i shërojnë problemet e ndryshme shëndetësore, pa pasur nevojë për përdorim të ilaçeve farmaceutike Më poshtë e keni një recetë të një pije, e cila funksionon si ilaç i vërtetë dhe jua përmirëson shëndetin e përgjithshëm. Kjo pije kryesisht përbëhet nga hudhra dhe … Read more

Për shumë njerëz jane një pëngesë e madhe, a zgjidhja është e thjeshtë – si të heqësh qafe pikak e bardha

Pikat e bardha janë një gjendje e zakonshëm që njerëzit kanë. Ato njihen si pika qumështi. Megjithëse këto pabarazitë shpesh ndikojnë tek foshnjat, edhe njerëzit e të gjitha moshave mund të fitojnë pikë të tilla. Çka janë pikat e qumështit? Pikat e qumështit apo pikat e ngurta të bardhë që mund të shfaqet në të … Read more