Një muaj para sulmit në zemër, trupi do t’ju paralajmërojë juve – Këto janë 3 shenjat

Gjatë viteve të fundit, sulmi në zemër është bërë aq i zakonshëm sa që është gati për të hyrë i pari në listën e shkaktarëve më të mëdhenj të v..dekjes. Por, nëse nuk e keni ditur, sulmi në zemër mund të parandalohet nëse i dini simptomat e tij. Këto janë simptomat: Shkurtim i frymëmarrjes Nëse … Read more

Kujdes çka po hani, këto janë perimet e injektuara me hormone (VIDEO)

Çdokush e di se nga limoni kemi përfitime shëndetësore. Përdoret në kuzhinë, por a e dini se vendosja e limonit pranë shtratit ju sjell gjithashtu përfitime shëndetësore? Besojeni ose jo, vetëm një limon ju bën më të lumtur dhe më të relaksuar. Rrit imunitetin tuaj dhe gjithashtu zhduk pagjumësinë, transmeton lajmi.net Do të rritet koncentrimi … Read more

A duhet ti hamë bananet me pika të zeza?!

Të gjithë i duan bananet. Madje, njerëz të ndryshëm presin derisa lëkura e tyre të bëhet pak e zezë, para se t’i hanë. A e dini pse? Nëse ju pëlqejnë bananet, atëherë duhet të jeni me të vërtetë të kujdesshëm herën tjetër kur vendosni të blini disa. Ato janë aq të shijshme sa që shumë … Read more

Kupto kështu nëse je shtatzënë për pak minuta pa pasur nevojë për test të shtatzanisë

Shikoni disa nga simptomat të cilat ju shfaqen në periudhën më të hershme. Nuk jeni të detyruara të prisni që t’ju vonohen menstruacionet, ekzistojnë edhe gjëra të tjera të cilat mund t’ju paralajmërojnë. Më poshtë janë disa shenja që mund të tregojnë se jeni shtatzënë. Dhimbje koke Për shkak të lodhjes dhe problemeve të tjera … Read more

Ushqimet që kurrë nuk duhet t’i hani kur jeni me grip

Ushqimi nuk është gjëja e parë që iu shkon në mendje kur ballafaqoheni me gripin apo me ndonjë gjendje tjetër që ua cënon urinë. Por, juve sigurisht që do iu duhet ta mbushni barkun tuaj me ushqim për të funksionuar si duhet në baza ditore, si dhe për t’i luftuar virusët të cilët mund t’ua … Read more

“Piva ujë me stomakun bosh për 1 muaj. Ajo që më ndodhi më habiti totalisht”

Pse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Nëse bëni një kërkim të vogël në internet për to, do të zbuloni një ritual që ata e ndjekin çdo ditë, i cili i ndihmon që të mbajnë trupin në formë. Japonezet konsumojnë çdo ditë një gotë ujë esëll, sapo … Read more