Fantastike çka ndodhi në Turqi, futbollisti humbet me qëllim penalltin në minutën e 96’të, kjo është arsyeja

Në ndeshjen e xhiros së 34-të në Superligën e Turiqsë, mes Gaziantep dhe Goztepe ndodhi diçka tejet interesante. Në minutën e fundit të ndeshjes, u akordua penallti për skuadrën vendase, shkruan LIG Sport Por futbollisti, Muhammet Demiri humbi me qëllim për shkak se skuadra kundërshtare shënoi një gol (që për Demir ishte i rregullt) edhe … Read more

Peceta që fshiu lotët Messi në shitje, çmimi i saj mund të jetë më shumë se vlera e shtëpisë dhe makinës tënde bashkë

Lionel Messi ishte kryetema e ditëve të fundit. Pas prishjes së kontratës me Barcelonën dhe lotëve në konferencë për media edhe atyre që nuk përcjellin futboll u interesoi se ku do të shkonte tani futbollisti më i mirë në botë. Ai sapo është bërë pjesë e Paris Saint Germain, ku ka firmosur për dy sezone … Read more

Medium serb pyet UEFA-në: Çka nëse Serbia dhe Kosova bien në te njëjtin grup? Përgjigjeje interesante

Mediumet serbe shkarravisin më të madhe duke e quajtur Kosovën e ashtuquajtur dhe nuk mund ta pranojnë një realitet, por ende ushqehen me gënjeshtra të pakripura. “Rezultate e mira të ashtuquajturës së Kosovë në grupin A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian, shumë në Serbi i kanë bërë që të mendojnë nëse mund të ndodhë që … Read more

Shakohoxha ka një mendim interesant për gjasat rreth kualifikimit të Kosovës në Evropian

Dritan Shakohoxha ishte i ftuar në emisionin “Shiko kush LUAN” në Top Channel. Në pjesën e fundit “Ndaje ose haje” komentatori dhe gazetari i njohur sportiv, Shakohoxha, u pyet në lidhje me dy kombëtaret se cila ka më shumë shanse të shkojë në Kampionatin Europian, ajo e Kosovës apo Shqipërisë? Ai tha se Kombëtarja e … Read more

Ende pa u zyrtarizuar: Haradinaj i vë emrin stadiumit nacional të Kosovës

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar emrin e stadiumit nacional të Kosovës, transmeton Gazeta Metro. Ramush Haradinaj mori pjesë dje(e premte) në nisjen e punimeve të kompleksitt sportiv të klubit futbollistik ‘FC Prishtina’ në Bërnicë. Brenda postimit të tij në faqen zyrtare në ‘Facebook’, ai stadiumin nacional e ka quajtur si ‘Dardania … Read more

Joshua për herë të parë komenton atë që përjetoi në meçin meksikanin Ruiz

Anthony Joshua ka komentuar për herë të parë ‘të fshehurat’ nga meçi me Andy Ruiz JR. Joshua ishte mposhtur në ‘Madison Square Garden’ nga meksikani Ruiz, duke i humbur titujt e tij të kampionit. Boksieri britanik ishte nokautuar katër herë brenda atij dueli, duke ngjallur edhe disa dyshime për paraqitjen e tij. Së fundmi, trajneri … Read more

Televizioni anglez ITV sjell reportazhin rrëqethës për kombëtaren e Kosovës (VIDEO)

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit. Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën treguan lojë shumë të bukur dhe karakter të lartë në fushë. Suksesi i futbollistëve ka bërë jehonë të madhe dhe ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve të vendlindjes së futbollit, Anglisë. … Read more

Para 32 vitesh, edhe Fadil Vokrri kishte luajtur kundër Anglisë për kualifikim në EURO

Në stadiumin e Crvena Zvezdas në Beograd, më 11 nëntor të vitit 1987, Fadil Vokrri e kishte zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Kombëtares së Jugosllavisë. Në këtë ndeshje, ai kishte pësuar disfatë 4:1 kundër Anglisë. Kosova pësoi mbrëmë disfatë 5:3 kundër Anglisë në stadiumin e Southamptonit, “St.Mary’s”, në kuadër të Grupit … Read more

Spektakli i Vojvodës bëhet viral në rrjetet sociale

Kosova ishte në disavantazh ndaj Anglisë 5-1. Mbrojtësi Mërgim Vojvoda dhuroi spektakël me një lëvizje ndaj lojtarit të Leicester, Ben Chilwell, e cila është bërë virale në internet. Kjo është lëvizja e Vojvodës. That Kosovo player just sent Chilwell to the shops for some Wotsits.#ENGKOS pic.twitter.com/VDSNa49bYm — Rick O'Shea (@RickOShea321) September 10, 2019