Dritan Abazoviq ra në kurthin Rama-Vuçiq

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka rënë në kurthin e Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiqit.

Kështu shprehet analisti nga amerika, prof. dr. Binak Maxharraj.

Përmes një postimi në facebook, Maxharraj thotë se, Abazoviq nuk ka fuqi politike që të vendos që t’i bashkohet Open Ballkanit.

Sipas tij, për këtë vendos Milo Gjukanoviq, që sipas tij është i pavarur nga Serbia.

(Visited 70 times, 1 visits today)