“Edi Rama me urdhër të Beogradit arreston Ballist Morinën, sapo vjen në Shqipëri!”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se Ballist Morina, tifozi më i flaktë i Kombëtares është arrestuar sapo ka ardhur në Shqipëri.

Sipas Berishës e gjitha ka ndodhur me urdhër të Ramës, i cili merr udhëzime nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiç.

Postimi i Berishës:

Rama me urdher te Beogradit arreston superfansin e kombetares tone Ismail Morina. Kerkoj lirimin e tij urgjent.

Te dashur miq, me urdher te Edi Rames arrestohet sapo vuri kemben ne dheun e tij Ismail Morina si hakmarrje per dronin qe leshoi ne stadiumin e Beogradit me figurat e Ismail Qemalit dhe Isa Buletinit dhe qe harboi fare ultranacionalistet serb me ne krye serbomadhin Vuçiç.

Qe nga ajo kohe Ismail Morina eshte shnderruar ne njeriun me te persekutuar ne Ballkan. Rama dhe Vuçiç perkatesisht sherbimet e tyre sekrete kane montuar kunder Ballistit kurthe te ulta dhe sajuar akuza pa asnje baze.

Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e Morines dhe kerkoj lirimin e menjehershem te tij.

Ju beje thirrje te gjitha organizatave nderkombetare te te drejtave te njeriut te nderhyne per lirimin e tij te menjehershem dhe te denojne persekutimin politik te Morines nga binomi famekeq Rama-Vuçiç. sb

(Visited 29 times, 1 visits today)