Krijohet autobusi që nuk ka “frikë” nga përmbytjet (VIDEO)

Kompania amerikane CAMI ka projektuar krijimin e një mjeti që kombinon luksin dhe lehtësinë e lëvizjes në ujë.

Dyshemeja është e përbërë nga mermeri ndërsa stolat janë material granit. Brenda mjetit të cilësuar si “autobus uji”, nuk mungojnë xhakuzit.

Pasagjerët mund të ulen në një sallë të rehatshme duke shijuar këngët e preferuara ose duke parë një film në një ekran të sheshtë.

Në pjesën e pasme ndodhet dhoma kryesore e gjumit e cila ka krevat dopio, dyshek, pasqyrë çati dhe akses në pjesën e jashtme ku janë vendosur një palë jet ski.

Terra Wind mund të lëvizë mbi ujë. Mbajtësi ka aftësinë të kalojë midis dy funksioneve, duke vendosur përzgjedhësin e transmetimit automatik, i cili përdoret kur automjeti lëviz në rrugë, në pozicionin N, dhe në të njëjtën kohë zgjedh “D” në kutinë e dytë të ingranazheve./abcnews

VIDEO:

(Visited 210 times, 1 visits today)