Lajm i hidhur: Ndërron jetë nëna qe të vetmin djalë ia fali Kosovës

Ka ndërruar jetë Raba Behrami, nëna e dëshmorit Smajl Behrami nga fshati Baks i Komunës se Skenderajt, shkruan rajoni.org.
Lajmin për vdekjen e saj e ka dhënë Bashkim Ejupi përmes rrjetit social Facebook.

Sipas njoftimit të tyre varrimi i të ndjerës do bëhet nesër në ora 13:00 në varrezat e lagjës se ulët të fshatit Baks.

Njoftimi i plotë:

Më dhimbje të thellë dhe të pikëlluar, ju njoftojmë se sot nderrojë jetë në moshën 96 vjeçare Raba Behrami nga fshati Baks i Skenderajt.

Nënë Raba te vetmin djal qe pat ja fali Kosovës, me dt.28.02.1998.

Varrimi bëhet me dt.30 maj 2022, ne ora:13.00 ne varrezat e lagjës se ult të fshatit Baks.

(Visited 100 times, 1 visits today)