Më shëroi shikimin, hoqi yndyrën nga m*lçia dhe pastroi zo*rët

Për shkak të plakjes, funksionet e organeve të trupit përkeqësohen dhe ne përjetojmë probleme të shumta shëndetësore, të tilla si pengimi i zorrës së trashë dhe humbja e shikimit. Për më tepër, yndyra mund të grumbullohet në mëlçi, duke shkaktuar probleme me shëndetin e përgjithshëm.

Megjithatë, ju duhet vetëm një përbërës natyral për të parandaluar ose trajtuar këto çështje – Panxhar .

Kjo lloj perime e kuqërremtë evropiane shpesh shtohet në sallata ose haen të papërpunuara, dhe ofrojnë përfitime të shumta shëndetësore, duke përfshirë shikimin e përmirësuar, pastrimin e mëlçisë dhe zorrës së trashë.

Përveç kësaj, mbështet shëndetin e zemrës dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Panxhari është i pasur me betaine dhe triptofan, të cilat janë substanca të rralla që reduktojnë stresin dhe qetësojnë nervat.

Ai gjithashtu kanë veti të forta anti-inflamatore dhe është i pasura me antioksidantë që parandalojnë dëmtime të radikaleve të lira.

(Visited 337 times, 1 visits today)