Merkel ”vulos” çështjen e kufijve

Disa javë pasi kanë nisur paralajmërimet për korrigjim të kufijve mes Kosovës e Serbisë është deklaruar edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, me ç’rast ka thënë prerazi se integriteti territorial i shteteve të Ballkanit është i pacenueshëm dhe se nuk do të ketë ndryshim të kufijve. Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se deklarata e Merkelit dëshmon … Read more

Mehmet Kraja: Ja nga kush u gatua ideja për ndryshim të kufijve

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja thotë se deklarata e presidentit serb, Aleksander Vuçic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për ndryshim të kufijve është gatuar nga Edi Rama. Më tej ai tha se Rama po merr kompetenca që nuk i takojnë. Sipas tij “Tirana zyrtare duhet të distancohet nga ndërhyrjet pasi Shqipëria nuk mund të … Read more

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (FOTO)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në posedim të makinës së po të njëjtës firmë. Toyota Tundra, model i vitit 2007, me pronar Victor Sheppard, ka kaluar 1.6 milionë kilometra për 9 vjet, transmeton Gazeta Express. E … Read more

Gruaja lind në avion, por ja çfarë përfitoi bebja

Një avion i Arabisë Saudite ka qenë i detyruar të ulet në tokë përpara parashikimit sepse një grua që udhëtonte në të ka lindur gjatë fluturimit. Avioni ishte duke udhëtuar nga Dammami drejt Kotchit, por fluturimi është ndalur në Mumbia. Mjekët e ekuipazhit bënë që gjithçka të shkonte mirë dhe vogëlushi bashkë me të ëmën … Read more

Do te habiteni! Kështu dukej Vlora Çitaku para 15 viteve!

Vlora Çitaku publikon një fotografi Ajo është aktive edhe në rrjete sociale e cila ndan me ndjekësit imazhe dhe video të llojllojshme, shkruan lajmi net. Para pak çastesh ajo publikoi një foto në Instagram në shoqërimin e disa mikeshave të saj para shumë viteve. “Diçka e vjedhur, 15 vite më parë”, ka shkruar ajo teksa … Read more

Këtë frutë shmangeni në mëngjes

Të provoni t’i shmangeni të ngrënit mëngjes me një banane, duket si zgjidhje e mirë për momentin. Mirëpo sipas dietologëve kjo nuk është një zgjedhje e mirë, mirëpo cilësohet si më e keqja për mëngjes, transmeton Klan Kosova. Edhe pse banania është e pasur me shumë vlera ushqyese që garantojnë energji trupore, nuk duhet të … Read more

Shumë prej jush e keni, por a e dini se çfarë do të thotë emri “Samsung”

Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë, dhe derisa ajo është, duke luftuar të mbajë përfitimet në nivelin më të lartë, e gjithë vëmendja e konsumatorëve të kompanisë është te “Galaxy S6” dhe “Galaxy S6 Edge”, telefona që mund të ndryshojnë drejtimin e kompanisë. Por, … Read more