Andoni: Kurti nuk do t’ia falë Ramës, përrallat me vëlla nuk shkojnë më

Gazetari dhe publicisti shqiptar, Ben Andoni thotë se vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të refuzuar takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama paraqet një stad real të marrëdhënieve të sotme ndërmjet dy qeverive. Andoni i tha Gazetës Express se Kurti nuk mund ta durojë protagonizmin e Ramës. “Kryeministri Kurti nuk do t’ia … Read more

Ra në koma pas aksidentit, Shkëndije Mujaj rrëfen takimin e saj me ‘botën e përtejme’: Pashë kopshte, lumenj

Kohë e gjatë pa e parë Shkëndije Mujën në ekran, por ajo është rikthyer së fundmi për një intervistë në Prive, ku ka rrëfyer edhe për një aksident me biçikletë që shkaktoi të përjetonte një koma të shkurtër. Për të, ky ishte momenti kur pa botën e përtejme dhe ishte shtysa që të niste edhe … Read more

Mustafa: Shtëpia po kallet, qeveria po krihet

Shtëpia po kallet, e qeveria po krihet! Kështu e përshkruan situatën aktuale në Kosovë, ish kryeministri i Kosovës Isa Mustafa. Në disa përgjigje në pyetjet me shkrim për Periskopin ish- kreu i LDK-së, vlerëson se pozicioni i Kosovës në rrafshin ndërkombëtar, por edhe të brendshëm është në pikën më delikate. Mustafa ka theksuar se në … Read more

Kurti – mërgimtarëve: “Këtu mund të bëhet mirë sikur në vendet ku jetoni”

Kryeministri Albin Kurti u ka uruar mirëseardhje mërgimtarëve, derisa i ka njoftuar ata për punimet e nisura për rrugën Prishtinë Podujevë. “Kjo në të të vërtetë është rruga e mërgatës”, tha Kurti, duke shtuar se kur të kalojnë andej, mërgimtarët do të shohin se “edhe këtu mund të bëhet mirë”. “Shumë shpejt kur të kaloni … Read more

“Qava atëherë dhe do të qaj sa herë që e tregoj”/ Buzhala ndan rrëfimin prekës për ditët e fundit me babanë e ndjerë

Në prag të tre vjetorit të ikjes nga kjo botë të babait të tij, gazetari, Berat Buzhala, ka vendosur që të ndajë kujtimet nga ditët e fundit bashkë me siç e quan ai, ‘t’atin’, raporton Gazeta Sinjali. Me një shkrim tejet prekës, i cili që në rreshtat e parë të bën mishin kokrra-kokrra e sytë … Read more