Vuçiq deklaroi se protestat kundër tij po i financon Gjermania, mori një përgjigje të ashpër nga eurodeputetja gjermane

Eurodeputetja nga radhët e të Gjelbërve, Viola von Cramon, i ka vlerësuar si “marrëzi absolute” akuzat e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se organizata nga Gjermania, përfshirë edhe Partinë e Gjelbër gjermane, po financojnë protestat në Serbi. Në një intervistë për nova.rs, ajo tregon se as presidenti dhe as qeveria nuk treguan ndjeshmëri, kujdes dhe keqardhje … Read more

Policia e zë Jabllanoviqin duke e kaluar ilegalisht kufirin, u kap në rrugë dytësore

Ish-ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq është zënë mbrëmë duke e kaluar ilegalisht kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas raportit policor, njësiti policor derisa ka qenë në pikë statike në rrugën për në Izvore kanë ndaluar automjetin me targa të huaja të cilën kishte qenë duke e drejtuar Jabllanoviq. Po … Read more

Albin Kurti: Këto fjalë ia thashë Lajçakut

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur në lidhje me gjendjen në veri, pas mbledhjes së Qeverisë. Shefi i ekzekutivit ka folur për takimin me Lajcak, ku tha se kanë diskutuar për deeskalimin dhe normalizimin e situatës në veri.Ai tha se policët e Kosovës në afërsi të objekteve të komunave në veri, nuk janë duke … Read more

Përleshen fizikisht deputetët e Serbisë, përmendet edhe emri i Albin Kurtit

Një përplasje verbale dhe fizike ka ndodhur në seancën e sotme parlamentare të Serbisë. Partitë opozitare kanë kërkuar që Aleksandër Martinoviq të largohet nga salla. Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes Lokale nuk e bëri një gjë të tillë. Madje, në seancë, deputetët e pozitës përmenden edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, shkruan … Read more

Kryetari i Preshevës e quan Kurtin “hajn”: Ka vjedhur nëpërmjet njerëzve të vet

Në një prononcim për gazetarin e Nacionales, Burim Pacolli, kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka ngritur akuza të rënda ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, duke e quajtur atë “hajn” dhe duke pretenduar se ka vjedhur përmes njerëzve të tij. “Ju po mendoni se Albin Kurti di të flasë dhe ka lexuar libra … Read more

“Nuk kisha pi kokrrat, Zonja Eni më tha shaje sa më shumë..”, gruaja që u bë e famshme në Shihemi në Gjygj flet për herë të parë..

Vjollca e cila u bë e famshme me shprehjet e saj në emisionin “Shihemi në Gjyq”, ka treguar vështirësitë që është hasur pas daljes televizive. Në një intervistë për “Real People” në Euronews Albania, Vjollca tha se ditën që doli në televizor nuk kishte marrë qetësuesen dhe sipas saj situata i doli jashtë kontrollit. Vjollca … Read more

Babai merr dy ditë leje për lindjen e fëmijes, kur papritur i vjen nje mesazh nga shefi i tij që e lë pa mend

Një burrë nga Concord, New Hampshire mori një telefonatë të papritur që e la të habitur. Ajo erdhi pasi gruaja e tij lindi fëmijën e tyre. Dhe ai kurrë nuk kishte pritur të dëgjonte atë që i kishin zbuluar.Ai sapo kishte filluar një punë të re si një nenpunes sigurie me kohë të pjesshme,dhe ishte … Read more

Vogëlushi kërkon nënën e vdekur dhe i telefonon policisë, përgjigja e këtij oficeri do ju …

Vdekja e babait ose e nënës është pa dyshim një nga ngjarjet më të dhimbshme për çdo fëmijë. Për më tepër, nëse i shtojmë vështirësitë që një fëmijë ka në kuptimin e konceptit të vdekjes, është një proces për të cilin ai sigurisht nuk është i përgatitur. Një mëngjes fatkeq, nëna e Jerry-t u pranua … Read more